Amerykański Abrams i polska grochówka – piknik z US Army


Już w najbliższą sobotę, 30 lipca poznaniacy i turyści będą mogli zobaczyć na żywo legendarny amerykański czołg Abrams czy transporter opancerzony Rosomak, a także zjeść tradycyjną grochówkę z kuchni polowej. Wszystko to podczas pikniku wojskowego w parku im. Jana Pawła II. Wstęp wolny.

Piknik odbędzie się w godz. 13:00-17:00. Jego organizatorem jest 14. Wojskowy Oddział Gospodarczy wraz z żołnierzami V Korpusu Armii USA. Wydarzenie będzie znakomitą okazją, żeby zobaczyć na własne oczy sprzęt znajdujący się na wyposażeniu zarówno Wojska Polskiego, jaki i armii Stanów Zjednoczonych.

W trakcie pikniku zaprezentowane zostaną m.in. czołgi Abrams i Leopard, transporter opancerzony Rosomak, bojowy wóz piechoty Bradley, a także działa samobieżne Paladin i Rak. Nie zabraknie kultowych Hummerów, a także samobieżnej wyrzutni rakiet WR-40 Langusta oraz przeciwlotniczego zestawu rakietowego Poprad.

Na tym jednak nie koniec. Uczestnicy sobotniego pikniku będą mogli odwiedzić namioty promocyjne jednostek wojskowych z bazy lotniczej w Krzesinach, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych czy 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz