Amatorzy na kortach AZS

W weekend rozpoczynający mistrzostwa Europy w piłce nożnej odbył się drugi turniej z cyklu II Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie. Do Poznania przybyła spora grupa miłośników tej dyscypliny. Ponad 50 zawodników rywalizowało w czterech kategoriach open pro, open, +40 w grze pojedynczej oraz open pro w grze podwójnej mężczyzn.

azs-grupowe-internet

Otwarcia turnieju dokonał ambasador rozgrywek, prezes Polskiego Związku Tenisowego Jacek Muzolf. Turniej został rozegrany pod patronatem honorowym prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego. Cykl jest rozgrywany pod patronatem honorowym marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Polskiego Związku Tenisowego.

Po dwóch dniach rywalizacji w kategorii open pro zwyciężył poznaniak Jan Marcinkowski, który po trzysetowej walce 3/6 6/2 10/4 (3 set był rozgrywany jako supertiebreak) pokonał Wojciecha Nowaka z Warszawy. Zwycięzca poprzedniego turnieju, Roman Wyprzał uplasował się na trzecim miejscu.

W kategorii +40 bezkonkurencyjnym ponownie okazał się Janusz Przybylski pokonując w finale Mariusza Mijalskiego  z Chodzieży. Trzecie miejsce zajął Jacek Mierzejewski, czwarte Jacek Torzewski.

W finale kategorii open zwyciężył Paweł Dymnicki, pokonując w finale Pawła Pawlickiego 6/0 3/6 11/9. Dla zwycięzcy kategorii open był to drugi tytuł

tego dnia. W niespełna 3 godziny później, zawodnik z Poznania wspólnie z Łukaszem Judkiem wygrał finał gry podwójnej 6/3 6/3. Kolejne miejsca w kategorii open zajęli Paweł Pawlicki z Chodzieży, Maciej Bańdo z Zakopanego. W grze podwójnej zwycięzcy z pierwszego turnieju: Roman Wyprzał w parze z Damianem Dziurą. Kolejno za nimi para Robert Ciesielski / Wojciech Nowak.

Dla uczestników rozgrywek na kortach poznańskiego AZS Poznań był to drugi turniej wchodzący do rankingu Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie. W kategorii open pro prowadzi Roman Wyprzał przed Wojciechem Nowakiem oraz Janem Marcinkowskim. W kategorii open Tomasz Schefke, za nim Damian Dziura i Paweł Dymnicki. Natomiast w w kategorii +40 Janusz Przybylski przed swoim bratem Grzegorzem oraz Januszem Nowickim. W grze podwójnej prowadzi para Roman Wyprzał i Damian Dziura przed Pawłem Dymnickim i Łukaszem Judkiem.

Kolejny turniej już za niecałe trzy tygodnie (30 czerwca – 1 lipca) na kortach Szkoły Tenisa TP  w Gnieźnie. Patronat nad lokalną imprezą objął rezydent Gniezna Jacek Kowalski. JP