Amatorskie Mistrzostwa Wielkopolski na stałe zagoszczą w Kaliszu

Podczas kolejnego turnieju z „III edycji Amatorskich Mistrzostw Wielkopolski w Tenisie VW Rzepecki-Mroczkowski” nie zabrakło standardów, do których przyzwyczaił wszystkich organizator mistrzostw. Turniej był również sprawdzianem dla Kalisza, który po raz pierwszy podejmował zawodników. Patronem honorowym imprezy został prezydent Kalisza – Janusz Pęcherz.

DSC_0248

8-9 czerwca na kortach Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego stawiło się prawie 40 zawodników rywalizujących w trzech kategoriach męskich open, +40 w grze pojedynczej oraz open w grze podwójnej.  W kategorii otwartej najlepszy okazał się Maciej Duda, który jako lokalny faworyt nie zawiódł i w finale pokonał lidera rankingu AMW Damiana Dziurę z Zielonej Góry.  Rozstawiony z numer pierwszym Paweł Dymnicki musiał zadowolić się trzecim miejscem. W kategorii +40 wspaniałą dyspozycję zaprezentował Piotr Kasperski z Poznania, który dzięki wygranej w finale nad Witoldem Zubrzyckim w stosunku 6/2 6/1 objął prowadzenie w rankingu. Puchar za trzecie miejsce wywalczył Krzysztof Mąka z Sycowa. Do rywalizacji w kategorii open w grze podwójnej przystąpili liderzy rankingu, jednakże w zupełnie nowych składach. Damian Dziura zagrał z Maciejem Dudą, Paweł Dymnicki w parze z Łukaszem Judkiem (obaj z Poznania). Lepsi okazali się Ci pierwsi, którzy po bardzo zaciętym pojedynku wygrali 3/6 7/6 (5) 10/8. Tym samy Dziura umocnił się na fotelu lidera rankingu, a Dymnicki wicelidera. Trzecie miejsce zajęli Jacek Mierzejewski (Poznań) i Tomasz Pawlaczyk (Kalisz).

Turniej w Kaliszu został bardzo ciepło przyjęty przez uczestników. SMG EU Jakub Puchalski – organizator cyklu zapewnił, że impreza będzie miała charakter cykliczny i co roku zawita do najstarszego miasta w Polsce. Impreza będzie rozgrywana podczas święta miasta, dzięki czemu będzie wzbogacona o liczne atrakcje.

Kolejny turniej z cyklu „III AMW w Tenisie VW Rzepecki – Mroczkowski” odbędzie się  29-30 czerwca, a gospodarzem imprezy będzie prezydent miasta Gniezna. Do rywalizacji, podobnie jak w Kaliszu, przystąpią mężczyźni w kategoriach open, +40 w grze pojedynczej oraz open w grze podwójnej. Patronat nad cyklem sprawuje Nasz Głos Poznański.