Alice Volpi triumfatorką Pucharu Świata w Poznaniu (ZDJĘCIA)


Alice Volpi została triumfatorką zawodów Pucharu Świata w Florecie Kobiet w Poznaniu. W wielkim finale rozstawiona z numerem jeden Włoszka pokonała reprezentantkę Kanady Eleonor Harvey 15:11. Najlepsza z Polek, Julia Walczyk zakończyła rywalizację na 14. miejscu.

 

Obecność Włoszki w wielkim finale nie była zaskoczeniem. Volpi triumfowała niedawno w Pucharze Świata w Saint-Maur, w zawodach, które zainaugurowały nowy cykl olimpijski. Przewidywano, że w finale w Poznaniu może spotkać się z mistrzynią olimpijską z Tokio, Lee Kiefer. Amerykanka, niespodziewanie jednak przegrała walkę o wejście do czołowej szesnastki z Rosjanką Eleną Petrovą (11:15). Volpi kroczyła od wygranej do wygranej (w pierwszej rundzie 15:8 pokonując Dominikę Wasilczuk), by w finale, po zaciętym spotkaniu wygrać z Harvey 15:11. Od początku wypracowała sobie przewagę w postaci kilku trafień i mimo ambitnej walki przeciwniczki nie pozwoliła jej na doprowadzenie w kluczowych momentach do remisu. “Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, bo był to trudny pojedynek. Byłam już trochę zmęczona całym dniem i musiałam wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. To mój drugi triumf w tym sezonie, dlatego jestem bardzo szczęśliwa. W Poznaniu bardzo dobrze się czuję, może dlatego, że macie pyszne pierogi” – powiedziała uśmiechnięta Volpi.

Zadowolona była także Kanadyjka. “Jestem naprawdę bardzo zadowolona, bo to był dzień moich dobrych walk. W finale przegrałam, ale Volpi to klasowa rywalka, dlatego robiłam, co mogłam. Wczoraj miałam urodziny. Jestem weganką, ale okazało się, że macie tutaj bardzo duży wybór potraw dla wegan, dlatego spokojnie mogłam zjeść ciasto urodzinowe. Jutro jeszcze turniej drużynowy, też liczę na dobry start”

Trzecie miejsca zajęły Włoszka Martina Favaretto (w półfinale uległa Volpi 11:15) oraz Chinka Qingyuan Chen (w półfinale przegrała z Harvey 7:15)

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz