Aleks Ławniczak odchodzi z Warty Poznań


Obrońca Aleks Ławniczak podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin i odchodzi z Warty Poznań na zasadzie transferu definitywnego. – Warta zawsze będzie częścią mnie – podkreśla zawodnik.

– Jesteśmy takim klubem, który po prostu musi sprzedawać jednego zawodnika w każdym okienku transferowym, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczać na funkcjonowanie zespołu w Ekstraklasie. Ponadto filozofia Warty Poznań jest też taka, żeby promować młodych, zdolnych zawodników, a potem sprzedawać ich do innych klubów. Decydując się na transfer Aleksa, realizujemy po prostu nasze założenia – mówi dyrektor sportowy zielonych, Radosław Mozyrko. – Aleks przeszedł całą ścieżkę rozwoju w Warcie Poznań, od drużyn młodzieżowych, aż do pierwszego zespołu, w którym zdążył już zdobyć spore doświadczenie. Uznaliśmy, że to dobry moment do tego, by poszukał nowych wyzwań i postawił kolejny krok w swojej karierze.

Niemal 23-letni zawodnik był związany z Wartą Poznań od 2011 roku, gdy jako 12-latek trafił do klubu z KS 1920 Mosina. Potem występował w drużynach młodzieżowych zielonych, do połowy 2018 roku rozegrał 57 spotkań w Centralnej Lidze Juniorów i strzelił w nich 6 goli. Następnie odszedł na roczne wypożyczenie do Miedzi II Legnica, a po powrocie do Poznania, latem 2019 roku podpisał kontrakt z Wartą i trafił do kadry pierwszego zespołu.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz