Akuratnie jak w Poznaniu. Fyrtel u Ceglorza – galowy koncert jubileuszowy (Film)


Rok 2013 jest wyjątkowy dla dwóch ważnych dla miasta instytucji: Politechniki Poznańskiej oraz firmy H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. Właśnie wtedy przypada 200. rocznica urodzin znanego działacza społecznego i przedsiębiorcy Hipolita Cegielskiego, zaś najstarszy zespół akademicki w Poznaniu, czyli Zespół Tańca Ludowego Politechniki Poznańskiej „Poligrodzianie”, obchodzi jubileusz 40-lecia istnienia.

Z tej okazji 5 października 2013 r. organizowany jest galowy koncert jubileuszowy zatytułowany „Akuratnie jak w Poznaniu. Fyrtel u Ceglorza”, który odbędzie się w hali produkcyjnej firmy H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.
„Poligrodzianie”, oprócz tradycyjnego ludowego i narodowego repertuaru tańców oraz przyśpiewek, przygotowali dla poznaniaków niespodziankę. W drugiej części widowiska przywołane zostaną wspomnienia z czasów dwudziestolecia międzywojennego, które niczym pocztówki opowiedzą widzom historię Poznania z okresu dobrobytu, przepychu, ale i ciężkiej pracy w fabrykach. Zderzony zostanie folklor miejski z kulturą burżuazji, tworząc nierozerwalną całość pejzażu poznańskiego. Repertuar to autentyczne pieśni, melodie i tańce epoki ubrane we współczesne aranżacje. Widzowie zasiądą przy stolikach jak w kawiarni, co uwydatni kabaretowy klimat międzywojnia. W hali produkcyjnej podziwiać będzie można również wystawy: technologii produkcyjnej, fotografiki oraz sztuki użytkowej z tych czasów.
Plik wideo dostępny jest tutaj.

Źródło: Informacje Zlecone PAP

Dodaj komentarz