Aktualna liczba wolnych łóżek covidowych w regionie


Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował, że w piątek rano liczba dostępnych łóżek dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 2322, w tym 1458 łóżka są zajęte. W sumie w regionie przybyło 4937 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

W odniesieniu do poszczególnych poziomów zabezpieczenia szpitalnego liczba dostępnych łóżek przedstawia się następująco:

– I poziom zabezpieczenia szpitalnego – 141, w tym 31 łóżek jest zajętych (co stanowi spadek o 4 zajęte łóżka w stosunku do dnia poprzedniego),

– II poziom zabezpieczenia szpitalnego – 2003, w tym 1303 łóżka są zajęte (co stanowi wzrost o 1 zajęte łóżko w stosunku do dnia poprzedniego),

– Szpital Tymczasowy na MTP – 178, w tym 124 łóżka są zajęte (co stanowi wzrost o 2 zajęte łóżka w stosunku do dnia poprzedniego).

Ogółem pozostają wolne 864 łóżka. Liczba łóżek respiratorowych dla pacjentów z zakażeniem SARS-CoV-2 wynosi 173, w tym 66 łóżek jest zajętych (co stanowi wzrost o 3 zajęte łóżka w stosunku do dnia poprzedniego). Liczba łóżek respiratorowych dla dzieci wynosi 6, w tym 1 zajęte.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz