Afonso Sousa rozpoczął testy medyczne w Lechu Poznań


Lech Poznań jest blisko drugiego wzmocnienia w letnim okienku transferowym. W środę po południu w stolicy Wielkopolski testy medyczne rozpoczął Portugalczyk Afonso Sousa. Po ich zaliczeniu zostanie on zawodnikiem Kolejorza.

Sousa po godzinie 1:00 w nocy zameldował się w stolicy Wielkopolski – wcześniej podróżował z Portugalii do Berlina samolotem i ze stolicy Niemiec przyjechał do Poznania. W środę przez cały dzień będzie przechodził testy medyczne w klinice Rehasport, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to wieczorem formalnie stanie się lechitą. 22-latek z Kolejorzem podpisze wówczas czteroletni kontrakt.

Sousa jest wychowankiem FC Porto, w 2020 roku trafił do Belenenses SAD. W klubie z Lizbony rozegrał 68 meczów, w których strzelił pięć goli i odnotował trzy asysty. Portugalczyk ma za sobą udane występy w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju. W zakończonych niedawno eliminacjach do mistrzostw Europy U-21 Sousa zagrał sześć meczów, w których czterokrotnie asystował przy trafieniach kolegów z zespołu. Portugalia zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie.

źródło www.lechpoznan.pl / fot. Przemysław Szyszka

Dodaj komentarz