Adam Szała odchodzi z Warty Poznań


Był w sztabie czterech kolejnych trenerów Warty Poznań, samodzielnie poprowadził zielonych w dwóch oficjalnych meczach – po 6,5 roku pracy na stanowisku asystenta trenera z klubem żegna się Adam Szała. Jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

– Trener Dawid Szulczek od listopada współpracował z dotychczasowym sztabem szkoleniowym. Po tym okresie docierania się trener wspólnie ze swoim asystentem doszli do wniosku, że ich drogi się rozejdą. Z Adamem Szałą rozstaliśmy się za porozumieniem stron – mówi Radosław Mozyrko, dyrektor sportowy Warty Poznań.

Adam Szała był związany z klubem od 2005 roku. Najpierw przez 4 lata jako zawodnik grup młodzieżowych. W 2012 roku rozpoczął pracę jako trener w Akademii Warty Poznań, a od lipca 2015 roku pełnił rolę asystenta trenera w pierwszym zespole. Był więc prawą ręką czterech kolejnych szkoleniowców: Tomasza Bekasa, Petra Nemca, Piotra Tworka i Dawida Szulczka. Świętował awanse do II ligi w 2016 roku, do Fortuna 1 Ligi dwa lata później oraz powrót do PKO Bank Polski Ekstraklasy latem 2020 roku. Miał też okazję dwa razy poprowadzić drużynę w meczach ligowych: w 2016 roku w meczu z Olimpią Zambrów (2:0) w II lidze, a także w niedawnym pojedynku z Piastem Gliwice (1:0).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz