53 dni do startu!


Lista startowa poznańskiego maratonu z każdym dniem zapełnia się o kolejnych zawodników, obecnie znajduje się na niej niespełna 1400 biegaczy (są to osoby, które uiściły opłatę startową), samych zaś zgłoszeń organizatorzy przyjęli ponad 2700, to o 700 więcej niż w roku ubiegłym o tej samej porze!

i12.Poznan.Maraton.Foto Marek Zakrzewski

Zwiększająca się każdego roku frekwencja, spowodowała zmianę lokalizacji mety maratonu, biegacze nie zobaczą już Malty, która w ostatnim roku pokazała, że jej możliwości zostały maksymalnie wyczerpane. Zawodnicy pobiegną nową trasą z nowym miejscem startu i mety.

 – Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, stworzymy taką infrastrukturę biura zawodów oraz mety, która w organizacji wyniesie poznański maraton na zdecydowanie wyższy poziom niż dotychczas – mówi dyrektor maratonu Maciej Mielęcki. – Zwiększymy liczbę szatni, pryszniców oraz punktów do odbioru pakietów startowych i masaży, a samą strefę mety zdecydowanie wydłużmy – wymienia dyrektor Mielęcki.

MTP, to ścisłe centrum, bliska lokalizacja dworca PKP, PKS, szybki dojazd z lotniska oraz pobliskie miejsca parkingowe na ok.  2 tysiące miejsc, pozwolą zawodnikom na łatwy i komfortowy dojazd do biura zawodów. Ponadto organizatorzy zwiększyli limit zawodników do 7 tysięcy oraz zmienili godzinę startu na 9.00.

Na terenie MTP zostaną również zorganizowane targi sportowe, które w tym roku po raz pierwszy występować będą pod nazwą Poznań Sport Fair. Odwiedzający będą mieli nie tylko okazję na zapoznanie się z ofertami firm skierowanych do biegaczy, ale  również innych dyscyplin sportowych: sprzętu i odzieży rowerowej, akcesoriów i odzieży do sportów zespołowych, rakietowych, outdoorowych, indoorowych, zimowych oraz wielu innych.

Jednopętlowa trasa (czytaj TUTAJ), o której od lat marzyli zawodnicy, koszulka techniczna oraz nagrody: najnowszy model Volvo V40, czy wyjazd na Maraton do Stolicy Japonii, to tylko kilka z nielicznych atrakcji, jakie czekają na uczestników tegorocznej edycji poznańskiego maratonu. „Nie spoczniemy na laurach, mamy w zanadrzu jeszcze kilka niespodzianek. Wkrótce prezentacja medalu maratońskiego, jak zwykle związanego z jubileuszem” – zapowiada nie zdradzając więcej szczegółów Monika Prendke z biura prasowego maratonu.

13.Poznań Maraton

Start: niedziela 14 października br.

ul. Grunwaldzka, godz 09.00.

Informacje i zapisy: www.marathon.poznan.pl.

Opłata startowa wynosi: 90,00 zł.

Fot. Marek Zakrzewski

Dodaj komentarz