40 lat minęło…Maltance


Znają ją poznaniacy i turyści od lat. Kolejka Parkowa Maltanka nad jeziorem maltańskim obchodzi w tym roku 40. urodziny. MPK z tej okazji zaprasza aż na dwa przyjęcia urodzinowe dla najmłodszych i tych nieco większych sympatyków słynnej Maltanki.

 

mltank

 

W sobotę, 21 lipca między godziną 14.00 a 16.00 okolice szachulcowego budyneczku niedaleko Ronda Śródka zmienią się w plac zabaw. Dla młodszych pasażerów przygotowane zostaną: malowanki, zajęcia plastyczne, quizy, zgadywanki i zabawy. Będą też niespodzianki. O godz. 15.00 wystąpi Orkiestra Miasta Poznania przy MPK Poznań Sp. z o.o.

Starsi miłośnicy Maltanki bawić się będą wieczorem. Od godz. 20.00 czeka na nich nietypowa przejażdżka kolejką. Kursy rozpoczynać się będą na stacji początkowej o godz. 20.00, 20.30, 21.00 i 21.30. O godz. 22.15 rozpocznie się widowisko „Ogień, para, dźwięk”.
To już kolejna odsłona jubileuszowych niespodzianek dla Maltanki. W pierwszej połowie roku zorganizowany został konkurs, w którym wyłoniono nowe logo dla kolejki, autorstwa Michała Łoboz. Potem swoją premierę miała książeczka dla dzieci, autorstwa Elizy Piotrowskiej, której bohaterką jest właśnie poznańska ciuchcia. W roku urodzinowym, Maltanka doczekała się także kilku występów medialnych. Przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej odwiedziła ją grupa dziennikarzy z Niemiec, natomiast w czerwcu w podróż wzdłuż jeziora Maltańskiego wyruszyła indyjsko-brytyjska ekipa filmowa telewizji Simy Art. Enterprises.

jp

Fot. K. Lesińska/MPK

Trackbacks for this post

  1. […] Początek godz 14. Zabawa, przejażdżki i wspomnienia dla dorosłych i dla dzieci. Więcej informacji zobacz… […]

Dodaj komentarz