4 obiekty z Poznania w finale prestiżowego konkursu


Oddział Onkologii Zespołu Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera Uniwersytetu im. K. Marcinkowskiego

Inwestycja obejmowała rozbudowę budynku głównego Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu o nową część, o powierzchni użytkowej 3.377 m2. Nowe skrzydło posiada 3 kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Połączone jest z budynkiem głównym szpitala na parterze za pomocą łącznika, a z budynkiem bloków operacyjnych – klatką schodową i szybem windowym.

Do nowego skrzydła przeniesione zostały dwa istniejące już oddziały – onkologii i hematologii dziecięcej (oddział III i V). Znajdują się tam także pracownie: patomorfologii, immunologii hematologicznej, leku cytostatycznego oraz poradnia onkologiczna. W nowych przestrzeniach obiektu powstały również: gabinet znieczuleń ogólnych, stanowisko opieki neonatologicznej, gabinet laseroterapii, gabinety do prowadzenia wsparcia psychologicznego, sala rehabilitacyjna, świetlice dla dzieci, zaplecze socjalne dla rodziców i opiekunów oraz sala seminaryjna.

Organizatorem konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Wyniki głosowania internautów oraz werdykt konkursowego jury zostaną ogłoszone na uroczystej gali, która odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie. JZ

Fot. Materiały prasowe

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz