Festiwal Blues Express


– Blues Express jedzie wolno, ale cieszy wszystkich – mówił marszałek Marek Woźniak podczas konferencji prasowej zapowiadającej XXXII edycję jednego z większych festiwali bluesowych w Polsce. Blues Express wyruszy w tym roku na trasę z Poznania do Zakrzewa w sobotę 13 lipca, a dzień wcześniej, na otwarcie festiwalu muzyka bluesowa będzie rozbrzmiewać nad jeziorem w Pile. Samorząd Województwa Wielkopolskiego od lat wspiera organizację wydarzenia.

Blues Express

Festiwal Blues Express to impreza nie tylko dla fanów bluesa, ale również miłośników starych parowozów i kolejnictwa. Festiwal każdego roku gromadzi kilkutysięczną publiczność.

– Jako samorząd konsekwentnie od lat wspieramy Blues Express. Mamy już zakontraktowane dwie kolejne edycje festiwalu. Uważamy, że to dla Wielkopolski atrakcyjna impreza, myślę, że dobrze przyjmowana. Cieszę się, że w tym roku na trasę wyruszy prawdziwy parowóz i wrócimy do tej dobrej tradycji. Warto być tego dnia z nami, i po drodze, i na miejscu, nad jeziorem w Zakrzewie, gdzie świetnie słucha się bluesa – zachęcał do udziału w wydarzeniu Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz