33. Dni Łazarza i Łazarskie Lato


Od 25 do 30 maja Łazarz świętować będzie kolejne największe dzielnicowe święto w Poznaniu. Na uczestników czeka sześć dni pełnych atrakcji. Całe wydarzenie rozpocznie wielka parada. Nie zabraknie również koncertów, wystaw, warsztatów czy kiermaszów. Na zakończenie nagrodzony zostanie „Człowiek Roku Łazarza”. Rusza również kolejne Łazarskie Lato.

Dni Łazarza
Dni Łazarza są od lat doskonałą okazją do spędzenia rodzinnego czasu na świeżym powietrzu. 33. edycja przyniesie wiele wydarzeń zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych mieszkańców Poznania. Za organizację odpowiada osiedlowy klub „Krąg”.

Wszystko rozpocznie się od XVI parady łazarskiej. Ta wystartuje w czwartek punktualnie o godzinie 17:00 z terenu Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 33, by następnie przejść ulicami: Wyspiańskiego, Głogowską, Potockiej, Dmowskiego. Gdy parada dotrze na rynek Łazarski, nastąpi uroczyste otwarcie 33. Dni Łazarza. Tego dnia odbędzie się także występ laureatów Konkursu Gwary im. Jacka Hałasika oraz międzypokoleniowy koncert muzyczny „Zwierzyniec”. Między poszczególnymi punktami programu przewidziano animacje dla dzieci.

Również w czwartek ruszy kolejne „Łazarskie Lato” – strefa rekreacyjna na Rynku Łazarskim, która będzie czynna do 1 października 2023 r. Otwarcie zaplanowano w trakcie Dni Łazarza. W Dzień Dziecka zaplanowano tam animacje i konkursy dla najmłodszych w godzinach od 15:00 do 19:00. Strefa będzie działać w czerwcowe i wrześniowe weekendy, a w lipcu i sierpniu przez sześć dni w tygodniu (od wtorku do niedzieli). Odwiedzających czekają liczne wydarzenia kulturalne, edukacyjne i społeczne, integrujące mieszkańców dzielnicy i całego miasta. Realizatorem „Łazarskiego Lata” jest Fundacja Kreaktywator, cykl jest finansowany przez miasto Poznań.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz