Miasto Poznań otrzyma kolejne 219 milionów złotych bezzwrotnego dofinansowania na rozwój budownictwa komunalnego. Dzięki tym środkom powstaną 424 mieszkania w trzech lokalizacjach.

Od kilku lat miasto Poznań ściśle współpracuje z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w zakresie budownictwa mieszkaniowego. Dzięki aktywnemu pozyskiwaniu środków spółka Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych otrzymała już wielomilionowe wsparcie z Funduszu Dopłat, które w latach 2018-2024 przekroczyło 220 milionów złotych.
W 2024 roku ZKZL złożył kolejne wnioski do Funduszu Dopłat BGK. Zostały one rozpatrzone pozytywnie, co pozwoliło na przyznanie 219 milionów złotych dodatkowego wsparcia.
– Kolejny raz udowadniamy, że stolica Wielkopolski potrafi pozyskiwać środki zewnętrzne. W tym przypadku są one istotne, ponieważ będą inwestowane w zasób mieszkalnictwa komunalnego, co jest dla nas kluczowym zadaniem – powiedział Marcin Gołek, zastępca prezydenta Poznania. – Dzięki tym pieniądzom w naszym mieście powstanie ponad 400 nowych mieszkań. Dziękuję za owocną współpracę na linii samorząd-rząd ministrowi Tomaszowi Lewandowskiemu oraz wojewodzie Agacie Sobczyk, a także spółce ZKZL za skuteczne przygotowanie wniosków, dzięki którym mogliśmy pozyskać to dofinansowanie.