21 strażaków ratowało kobietę zapobiegając tragedii


21 strażaków ratowało kobietę, pod która w środowe popołudnie znalazła się w wodzie. Akcja miała miejsce na zbiorniku wodnym „Łowisko Pstrąg” w Pobiedziskach. Spacerująca nad wodą chciała uratować swojego czworonoga.

Wiadomość o tym, że kobieta jest w wodzie, strażacy otrzymali o godz. 16:45. Weszła do niej, by ratować psa, z którym wybrała się na spacer. Na miejsce udali się ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobiedziskach, Grupa Wodno-Nurkowa z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 z Poznania, zastęp z JRG nr 3 z Antoninka oraz patrol z Komisariatu Policji w Pobiedziskach.

– Kiedy dojechaliśmy na miejsce kobieta i pies byli około trzydzieści metrów od brzegu. Ponieważ znam ten zbiornik, podpowiedziałem pani, w jakim kierunku ma się udać, by dotrzeć do płycizny. Równocześnie pobiedziscy strażacy wypłynęli na zbiornik pontonem. Następnie zabrali wyziębioną panią i psa na brzeg – mówi Michał Kluczyński, dowodzący akcją strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pobiedziskach. Pierwszej pomocy udzielili poszkodowanej strażacy i ratownicy medyczni z Pogotowia Ratunkowego, które też przybyło na miejsce zdarzenia.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz