21-latek bez prawa jazdy uciekał przed policją kradzionym autem…


Policjanci z Czerwonaka zatrzymali po pościgu 21-letniego mieszkańca Murowanej Gośliny. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej bo nie posiadał prawa jazdy. Ucieczka 21-latka zakończyła się na przydrożnym słupie. Auto, którym jechał pochodziło z kradzieży.

Do zdarzenia doszło z 6 na 7 lutego.  Wówczas kilka minut po północy policjanci z Czerwonaka podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej opla astrę. Kiedy włączyli sygnały błyskowe  i dźwiękowe radiowozu, kierowca zignorował polecenia dawane przez funkcjonariuszy. Mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Po dojechaniu do miejscowości Potasze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny słup. Dalej wraz z dwójką swoich pasażerów uciekał pieszo – nieskutecznie. Chwilę później cała trojka została przez funkcjonariuszy zatrzymana.

Mężczyzna i jego pasażerowie to mieszkańcy Murowanej Gośliny w wieku od 17 do 21 lat. Jak się okazało powodem zachowania kierowcy był fakt, że nie posiadał uprawnień gdyż zostały mu wcześniej zatrzymane, a Sąd wydał wobec niego orzeczenie o zakazie prowadzenia pojazdów.

Samochód, którym mężczyzna jechał pochodzi z kradzieży, do której doszło na poznańskim Piątkowie pod koniec stycznia br. W chwili obecnej  policjanci z Komisariatu Policji Poznań Północ wyjaśniają w jaki sposób 21-latek wszedł w jego posiadanie.

Dodaj komentarz