20 przegubowych mercedesów w Poznaniu


Autobusy Mercedes-Benz Conecto G znajdą się we flocie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Poznaniu. Przewoźnik oraz EvoBus Polska podpisały umowę na dostawę 15 niskopodłogowych, przegubowych autobusów miejskich z napędem konwencjonalnym. MPK skorzysta też z prawa opcji i kupi kolejnych 5 takich pojazdów.

Autobus Mercedes-Benz Conecto G

– Zależy nam na tym, aby komunikacja miejska była jak najbardziej niezawodna, a podróże naszymi pojazdami bezpieczne i komfortowe. Utrzymanie wysokiego standardu floty realizujemy między innymi poprzez sukcesywną wymianę wysłużonych pojazdów na nowe – mówi Krzysztof Dostatni, prezes Zarządu MPK Poznań. – Autobusy przegubowe, które kupujemy, zastąpią wycofywane z ruchu liniowego ponad 15-letnie pojazdy, które nie spełniają najwyższych norm emisji spalin.

Autobus Mercedes-Benz Conecto G

Najkorzystniejszą ofertę w przeprowadzonym przez MPK Poznań postępowaniu przetargowym złożyła firma EvoBus Polska i to ona dostarczy nowe autobusy przegubowe. 20 pojazdów Mercedes-Benz Conecto G ma dotrzeć do poznańskiego przewoźnika najpóźniej latem przyszłego roku (termin dostaw mija z końcem lipca 2023 roku).

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz