15 poznańskich restauracji wyróżnionych w przewodniku Michelin 2024


15 poznańskich restauracji znalazło się w zestawieniu przygotowanym przez Przewodnik Michelin Guide 2024. Restauracja Muga drugi rok z rzędu otrzymuje prestiżową gwiazdkę. Do Fromażerii i TU., które utrzymały wyróżnienie Bib Gourmand, dołączył wildecki SPOT. Na karty przewodnika trafiły nowe poznańskie lokale: Cucina, Marino Bistrot, Port Sołacz i Pasodobre.

restauracja MUGA

Długo oczekiwana publikacja przewodnika Michelin, obejmującego po raz drugi Poznań, stała się faktem. Inspektorzy Michelin rekomendują aż 15 restauracji z Poznania.

Najważniejsze wyróżnienie, czyli gwiazdka, powędrowało do restauracji Muga, co potwierdza jej niezwykły poziom kulinarny. Szef kuchni lokalu Artur Skotarczak uważany jest za jednego z najlepszych w Polsce.

Prestiżowe tytuły Bib Gourmand trafiły ponownie do restauracji TU. i Fromażerii. Po raz pierwszy tytuł ten uzyskał także wildecki SPOT. Jest to nie tylko uznanie dla jakości serwowanych tu dań, ale także pośrednio dla polskich win, które stanowią ważny element oferty lokalu.

Poznańskie Jeżyce, znane ze swojej gastronomicznej oferty, mogą poszczycić się pierwszym wyróżnieniem, które trafiło do restauracji Marino Bistrot. Podobnie kompleks City Park/Stare Koszary, będący miejską wyspą jakościowej gastronomii, czerwoną plakietę zawiesi na drzwiach restauracji Cucina. Kolejne dwa premierowe wyróżnienia powędrowały do hiszpańskiego Pasodobre, zlokalizowanego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz do Portu Sołacz. Ten ostatni stał się sercem parku Sołackiego i jednym z ulubionych miejsc spotkań poznaniaków.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz