11. edycja JBL Triathlon Sieraków


JBL Triathlon Sieraków to coroczne zawody triathlonowe odbywające się po raz jedenasty w ramach cyklu CIECH TRI TOUR. Na kultowy sierakowski triathlon nad Jeziorem Jaroszewskim już teraz zapisało się ponad 750 śmiałków. Zaczynamy wielkie odliczanie, bo do zawodów dzieli nas coraz mniej czasu! Patronat sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Triathlon Sieraków

Sportowy plan imprezy

Dlaczego w środowisku sportowym sierakowski triathlon ma miano kultowego? Triathloniści pokochali starty w tym miejscu ze względu na wyjątkowość trasy, która łączy w sobie niezwykle okazałą i przyjemną dla oka przyrodę, ale także zapewnia wiele wrażeń sportowych. Legendarne stały się podjazd na trasie rowerowej, niezwykle trudna pętla na finiszu trasy biegowej i podbieg przy wyjściu z wody.

Sportowe emocje rozpoczną się już w piątek 26 maja. Na listach startowych już teraz znajduje się ponad 750 sportowców, którzy zmierzą się w trzech konkurencjach wchodzących w skład triathlonu: biegu, jeździe na rowerze i pływaniu.

Zmagania odbędą się na trzech różnych dystansach. Na 1/2 dystansu, który składa się z przepłynięcia 1,9 km, przejechania rowerem 90 km i przebiegnięcia 21,1 km, na 1/4 dystansu (pływanie 950 m, rower 45 km, bieg 10,55 km) i 1/8 (pływanie: 475 m, rower: 22,5 km, bieg: 5,275 km). Na dystansie 1/2 i 1/4 wystartują także sztafety.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz