100 lat mieszkanki Kicina


100 urodziny obchodziła Pani Janina Piotrowska z Kicina. Z tej okazji wójt gminy Czerwonak Mariusz Poznański oraz kierownik Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Gminy Katarzyna Derda złożyli Jubilatce wizytę, by razem uczcić ten zaszczytny jubileusz. Z rąk wójta Szanowna Jubilatka otrzymała również list gratulacyjny nadesłany przez premiera Donalda Tuska.

Pani Janina urodziła się w Poznaniu w 1912 roku. Swoje długie życie spędziła w różnych zakątkach Polski. Ukończyła studia prawnicze, rozpoczęła aplikację sędziowską lecz wojna pokrzyżowała zawodowe plany. Mimo, że urodziła aż szóstkę dzieci pozostała aktywna zawodowo. Na emeryturę odeszła dopiero w wieku 75 lat.

Obecnie Jubilatka mieszka z rodziną w Kicinie. Doczekała się dziesięciu wnuków i sześciu prawnuków. Interesuje się polityką i historią. Z zainteresowaniem ogląda publicystyczne programy telewizyjne, słucha radia i czyta codzienną prasę.
Pani Janina Piotrowska z Kicina i Pani Magdalena Stafecka z Czerwonaka (102 lata) to obecnie najstarsze mieszkanki gminy Czerwonak. piotrowska

Dodaj komentarz