10. edycja JBL Triathlon Sieraków już wkrótce


JBL Triathlon Sieraków to coroczne zawody triathlonowe odbywające się po raz dziesiąty w ramach cyklu CIECH TRI TOUR. W kultowym już sierakowskim triathlonie nad Jeziorem Jaroszewskim wystartuje w tym roku prawie 1 900 śmiałków. Zaczynamy wielkie odliczanie, bo od zawodów dzielą nad niespełna dwa tygodnie!  Patronat medialny sprawuje „Nasz Głos Poznański”.

Sportowy plan imprezy

Dlaczego w środowisku sportowym sierakowski triathlon ma miano kultowego? Triathloniści pokochali starty w tym miejscu ze względu na wyjątkowość trasy, która łączy w sobie niezwykle okazałą i przyjemną dla oka przyrodę, ale także zapewnia wiele wrażeń sportowych. Legendarne stały się podjazd na trasie rowerowej, niezwykle trudna pętla na finiszu trasy biegowej i podbieg przy wyjściu z wody.

Sportowe emocje rozpoczną się już w piątek 27 maja. Na listach startowych znajduje się około 1 900 sportowców, którzy zmierzą się w trzech konkurencjach wchodzących w skład triathlonu: biegu, jeździe na rowerze i pływaniu.

Zmagania odbędą się na trzech różnych dystansach. Na 1/2 dystansu, który składa się z przepłynięcia 1 900 m, przejechania rowerem 90 km i przebiegnięcia 21,1 km, na 1/4 dystansu (pływanie 950 m, rower 45 km, bieg 10,55 km) i 1/8 (pływanie: 475 m, rower: 22,5 km, bieg: 5,275 km). Na dystansie 1/2 i 1/4 wystartują także sztafety.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz