Bieg Lwa już w sobotę


Gościnne dla biegaczy podpoznańskie Tarnowo Podgórne po raz kolejny będzie gospodarzem Półmaratonu Bieg Lwa. Jedenasta już edycja imprezy odbędzie się 18 maja. Półmaratońskie wyzwanie to nie jedyny bieg zaplanowany na ten dzień. W ramach imprezy odbędzie się także Pogoń za Lwem na 10 km, Sztafety Rodzinne, Firmowe oraz 4×400 m, a także Biegi Lwiątek dla dzieci i młodzieży oraz bieg dla osób z niepełnosprawnościami. Dopełnieniem sportowych emocji będzie koncert zespołu Luxtorpeda, który będzie trwał w trakcie zawodów, na scenie zlokalizowanej tuż przy mecie biegów. Zapisy nadal trwają!

Bieg Lwa
Dzień pełen wrażeń
Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym to impreza bardzo charakterystyczna. Od pierwszej edycji, która odbyła się w 2012 roku zawodom towarzyszy Expo Lwa, z przeróżnymi strefami aktywności. W tym roku do dyspozycji biegaczy, kibiców i wszystkich zainteresowanych będzie aż 40 przeróżnych, bezpłatnych atrakcji, wśród nich m.in.: warsztaty artystyczne z Schattdecor, strefa Hobby Horse Cup, strefa motoryzacji Grupy Cichy-Zasada, strefa urządzania i pielęgnacji ogrodów Stiga, strefa chillout Balma i Noti, wyścigi samochodzików napędzanych siłą mięśni – to w strefie Lubdom Deweloper, naukobus PGNiG, strefa balansu i koordynacji ruchowej Wiggle oraz wiele innych. Co więcej na Expo Lwa będzie można również skorzystać z porad specjalistów, m.in. okulisty i fizjoterapeuty, a przez cały dzień będą trwały różne aktywności sportowe organizowane przez OSiR Tarnowo Podgórne, Tarnowskie Termy oraz Decathlon.
Sportowe widowisko
Trasy Biegu Lwa należą do szybkich, stąd są atrakcyjne dla biegaczy lubiących rywalizację i walczących o rekordy życiowe. I choć impreza przyciąga głównie biegaczy amatorów i rekreacyjnych, to w tegorocznej stawce pojawią się m.in. brązowy medalista Mistrzostw Polski w Biegu Górskim Mountain Classic z tego roku – Jakub Gorzelańczyk, mistrz Polski na 5 km z 2019 roku – Szymon Dorożyński, a także multimedalista mistrzostw Polski – Dariusz Boratyński.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz