Zwiastun filmu „Dywizjon 303” pokazany na Balu Lotników i Polskiej Obronności


10 lutego w Krakowie w Muzeum Lotnictwa Polskiego odbył się 23. Bal Lotników i Polskiej Obronności w roku stulecia polskiego lotnictwa wojskowego. Bal odbył w imponujących przestrzeniach Muzeum, gromadząc kilkuset gości związanych z polskim lotnictwem i obronnością.

W trakcie wydarzenia zaprezentowana została międzynarodowa produkcja „Dywizjon 303” – goście Balu mogli obejrzeć premierowo na wielkim ekranie zwiastun filmu, który wywołał gromkie brawa.

Jak zaznaczano, to pierwszy film, który poświęcony został w całości polskiemu Dywizjonowi, a gromadzenie materiałów i praca w archiwach w ramach przygotowania do produkcji trwała ponad 5 lat. W tym czasie przeprowadzono rozmowy z ostatnimi żyjącymi pilotami i ich rodzinami. „Dywizjon 303” ma możliwość korzystania z oryginalnych pamiętników Fericia, będących kroniką Dywizjonu 303, współpracuje także z Rodziną Arkadego Fiedlera. Przypomnijmy, że ekipa filmu „Dywizjon 303” gościła u brytyjskiej Rodziny Królewskiej w Pałacu Kensington.

Podczas gdy na Balu Lotników produkcję reprezentowali Maria Golasowska – scenograf, Sławomir Ciok – drugi reżyser, Angelika Jarosławska – ambasador filmu, ekipa filmowa „Dywizjon 303” wraz z aktorami i producentem przebywała w Cannes.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz