Zostaw swój ślad w Kapsule Czasu


Jak będzie wyglądał świat za 100 lat? Nie znamy odpowiedzi na to pytanie. Możemy jednak sprawić, że przyszłe pokolenia dowiedzą się czegoś więcej o nas. Z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego przed Collegium Minus, przy ul. Wieniawskiego umieszczona zostanie Kapsuła Czasu. O tym, co się w niej znajdzie zdecyduje społeczność akademicka oraz osoby, które wezmą udział w jubileuszowym konkursie.

Celem Kapsuły Czasu Uniwersytetu Poznańskiego jest upamiętnienie obrazu środowiska akademickiego Miasta Poznania oraz jego mieszkańców. Do tego potrzebne są artefakty – przedmioty, które studenci, wykładowcy i pozostali poznaniacy wskażą jako najbardziej znaczące w historii ostatnich 100 lat. Mogą być one związane z życiem prywatnym, zawodowym oraz identyfikować wyzwania i marzenia osób żyjących pod koniec drugiej dekady XXI wieku.

Kapsuła Czasu zostanie złożona przed Collegium Minus 7 maja 2019 r., w kulminacyjnym dniu obchodów jubileuszu 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego. W specjalnie przygotowanej instalacji umieści ją czterech rektorów uczelni, współorganizujących wydarzenie: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Cenne pamiątki ponownie ujrzą światło dzienne za 100 lat – w 2119 roku.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz