Zostań programistą i naucz się języka obcego z SP 58


Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznania będąca w gronie pięciu najlepszych placówek w Wielkopolsce, które zostały wyróżnione podczas gali Ogólnopolskiego Konkursu o „LAUR Mistrza Nowoczesnej Edukacji” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, ogłasza nabór do klas pierwszych i klas siódmych dwujęzycznych. We wtorek, 6 marca 2018 roku o godz. 18:00 odbędą się „Drzwi otwarte” w szkole na poznańskiej Ławicy.

Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu od kilku lat ma bardzo wysokie wyniki sprawdzianów zewnętrznych (najwyższa stanina) i może się pochwalić dużą ilością laureatów konkursów ogólnopolskich i wojewódzkich. Ponadto placówka wyróżnia się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w niej nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań.

– Zapraszamy najmłodszych poznaniaków do klas pierwszych, a planujemy otworzyć trzy oddziały od 1 września 2018 roku. Specjalnie dla nich organizujemy tzw. „drzwi otwarte”. Podczas spotkania przedstawimy rodzicom informacje i odpowiem na pytania, a dzieci zaprosimy do sal lekcyjnych. Nie zapominamy również o przyszłych siódmoklasistach, gdyż dla nich zostaną otwarte klasy dwujęzyczne z językiem angielskim i językiem niemieckim. Nabór do klas dwujęzycznych rozpocznie się 23 kwietnia 2018 roku – mówi dyrektor szkoły, Anna Szyfter.

Należy podkreślić, że szkoła na poznańskiej Ławicy może się pochwalić wzorową realizacją programów: „Szkoła z klasą 2.0”,  „Mistrzowie Kodowania” czy „Pilotażu programowania”. Placówka według Ministerstwa Edukacji Narodowej jest jednym z liderów tzw. „dobrych praktyk” w Polsce.

– Podczas spotkania z przyszłymi pierwszoklasistami pokażemy również szkolne roboty wykorzystywane na lekcjach od klasy I do VII czy pracownię Laboratorium Samsunga, w której w grudniu ustanawialiśmy Rekord Guinnessa w największej liczbie uczniów programujących w tym samym czasie – mówi nauczycielka informatyki i matematyki, Anna Cieślarczyk.

Uczniowie szkoły mają do dyspozycji blisko 200 laptopów i tabletów, a o realizowanym w szkole programie edukacyjnym „Mistrzowie Kodowania” powstał reportaż, który zobaczyło już ponad 120 tys. osób.

Szkoła prowadzi zajęcia przygotowujące do egzaminów międzynarodowych. Ponadto uczniowie aktywnie działają zarówno na terenie szkoły, jak i poza nią wspierając wiele akcji charytatywnych. Przypomnijmy, że szkoła realizuje projekt „European Rainbow- a guide to teach European Citizenship” dzięki pozyskanym środkom z UE Erasmus+ i we współpracy ze szkołami z Bułgarii, Grecji, Litwy, Portugalii, Słowacji i Włoch. Więcej informacji o szkole i prowadzonym naborze na stronie internetowej www.sp58poznan.edupage.org.

Informacja o naborze do Szkoły Podstawowej nr 58 im. Jerzego Kukuczki

przy ul. Ławica 3 w Poznaniu:

6 marca 2018 roku, godz. 18:00, akcja „Drzwi otwarte w SP 58”

19-30 marca 2018 roku, składanie wniosków o przyjęcie do klasy I

10-12 kwietnia 2018 roku, potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia

13 kwietni 2018 roku, godz. 12:00, ogłoszenie listy przyjętych kandydatów do klas pierwszych

28 maja 2018 roku, godzina 12.00, ogłoszenie listy przyjętych kandydatów

do klas pierwszych w naborze uzupełniającym

14-18 maja 2018 roku, nabór uzupełniający do klasy I

Polecamy materiały:
»Kukuczkowi mistrzowie kodowania ustanawiali Rekord Guinnessa
»Reportaż o poznańskiej szkole podbija internet [film]
»Mistrzowie Nowoczesnej Edukacji z powiatu poznańskiego
»Uczniowie z powiatu poznańskiego uruchomili roboty
»Kodowanie z babcią i dziadkiem w SP 58 w Poznaniu [fotogaleria]
»Niezwykłe lekcje Mistrzów Kodowania z SP 58 w Poznaniu
»Jacek Jaśkowiak spotkał się z nauczycielami z UE
»Rekordowa X Olimpiada Przedszkolaków i Pierwszoklasistów za nami [fotogaleria]
»Matematyczne szczyty uczniów Kukuczki

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Dodaj komentarz