Zobacz zwiastun filmu Dywizjon 303


Już 31 sierpnia na ekrany kin wejdzie film o pilotach z „Dywizjonu 303”, którzy tworzyli jedną z najlepszych i najskuteczniejszych jednostek myśliwskich w czasie II wojny światowej. W filmie grają m.in. Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Antoni Królikowski i Jan Wieczorkowski. Zobacz zwiastun filmu „Dywizjon 303”.

– „Dywizjon 303” był dziełem życia jego ojca i każdy Polak powinien go zobaczyć. Gdyby ojciec wiedział, że powstał ten film, niesłychanie by się ucieszył. Jest to temat jest dla wszystkich Polaków równie ważny, bo to jedno z naszych wspaniałych zwycięstw, o których powinniśmy pamiętać – mówi syn autora książki, Marek Fiedler.

Twórcy filmu „Dywizjon 303” mieli nie tylko wsparcie rodziny pisarza, ale również współpracowali ściśle z historykami, aby oddać wiernie realia tamtych czasów. Na ekranie zobaczymy znakomitych polskich aktorów: Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego, Antoniego Królikowskiego, Jana Wieczorkowskiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Marcina Kwaśnego, Nikodema Rozbickiego, Annę Prus oraz brytyjscy artyści: Cara Theobold, Andrew Woodall czy John Kay Steel.

POLECAMY MATERIAŁY:

Zwiastun filmu „Dywizjon 303” pokazany na Balu Lotników i Polskiej Obronności

Dywizjon 303 z gwiazdorską obsadą

„Dywizjon 303”: zerwana umowa

Piotr Adamczyk i Maciej Zakościelny na planie filmu Dywizjon 303

Dodaj komentarz