Zobacz wystawę „Dywizjon 303” w Muzeum Fiedlerów w Puszczykowie


Wraz z premierą filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” zapraszamy do odwiedzania Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie pod Poznaniem, w którym można oglądać niezwykła wystawę „Dywizjon 303”. Patronem medialnym wystawy jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

– Na wystawie można zobaczyć zdjęcia autorstwa Arkadego Fiedlera z okresu Bitwy o Anglię, których powiększenia wykonał magazyn National Geographic Polska, a także pierwsze wydanie jego książki „Dywizjon 303” z podpisami bohaterskich lotników, konspiracyjne wydania warszawskie tej książki z 1943 r., autentyczny mundur pisarza z 1940 r. oraz wiele innych jego wojennych pamiątek. Ponadto pojawiły się również latające modele głównych samolotów biorących udział w bitwie, makieta lotniska w Northolt, bazy Dywizjonu 303, mundury i szereg rekwizytów z planu filmowego filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Wystawę będziemy eksponować w Muzeum co najmniej przez rok – opowiada Marek Fiedler, syn pisarza.

Zapraszamy do odwiedzin Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie pod Poznaniem. Godziny otwarcia:

– w okresie wiosenno-letnim muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 9 do 18

– w sezonie jesienno-zimowym muzeum jest czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 10 do 15

Zapisy grup, informacje: tel. 61 8133-794 lub 61 8133-190 oraz 601 688 196 lub mail: marekfiedler@pro.onet.pl. Przypominamy, że do Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera przy ul. Słowackiej 1 w Puszczykowie można dojechać z Poznania pociągiem osobowym Przewozów Regionalnych PKP lub Kolejami Wielkopolskimi. Wysiadamy na stacji Puszczykówko i czeka nas spacer o długości ok. 400 metrów.

Wystawa powstała m.in. dzięki Województwu Wielkopolskiemu, Starostwu Powiatowemu, Miastu Puszczykowo, Magazynowi National Geographic i Dale’owi Taylorowi. Patronem medialnym wystawy jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

tww, fot. Muzeum – Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

Dodaj komentarz