Zobacz wystawę „Archeologia miejsca. Przedmioty wyobrażone” w Bramie Poznania


Już za tydzień w Bramie Poznania odbędzie się wernisaż wystawy „Archeologia miejsca. Przedmioty wyobrażone”. Na wystawie zaprezentowany zostanie wybór najciekawszych prac zrealizowanych w II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku UAP, które dotyczyć będą archeologii, a w szczególności miejsca i przedmiotu.

Wernisaż rozpocznie się wykładem Zofii Małkowicz pt. „Linie nieciągłe, bałagan i milczące wspomnienia. Jak spotykać ze sobą artystów i archeologów?”. – Podczas mojego wykładu opowiem o tym, w jaki sposób i na jakich płaszczyznach współczesna sztuka może spotykać z nauką taką jak archeologia, a także co z tego współdziałania może wynikać – zapowiada Małkowicz.

Na wystawie zaprezentowany zostanie wybór najciekawszych prac zrealizowanych w II Interdyscyplinarnej Pracowni Rysunku UAP, które dotyczyć będą archeologii, a w szczególności miejsca i przedmiotu. Prace w szeroki i swobodny sposób traktują postawiony temat; intymny i osobisty, analityczny, a czasem żartobliwy. Wśród prezentowanych prac znajdą się przede wszystkim obiekty, ale także filmy wideo, rysunki i fotografie.

Wystawa potrwa do 25 marca i towarzyszyć jej będzie szereg interesujących warsztatów dla różnych grup wiekowych oraz oprowadzanie kuratorskie. Wernisaż wystawy w sobotę, 3 marca o godz. 16:00 w Bramie Poznania (Śluza Katedralna).

Wydarzenia towarzyszące wystawie:

niedziela, 11 marca 2018 roku
– 12.00 „Pochówki i szczątki ludzkie w pracy archeologa” – prowadzenie: Olga Dec, Anna Haberland (1 godz., grupa do 10 osób, wiek: +15)
– 13.00 „Archeologiczne warsztaty ceramiczne” – prowadzenie: Piotr Majorek, Mateusz Jarecki (1 godz., grupa do 15 osób, wiek: b.o.)
– 14.00 „Archeologiczne zwierzęta i jak je badać” – prowadzenie: Dominika Wybult, Monika Stelmasiak (1 godz., grupa do 10 osób, wiek: +9)

niedziela, 18 marca 2018 roku
– 12.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie

niedziela, 25 marca 2018 roku
– 12.00 „Archeologiczne warsztaty tkackie” – prowadzenie: Barbara Wielgus (1 godz., grupa do 15 osób, wiek: b.o.)
– 13.30 „Warsztaty z wytwarzania narzędzi pradziejowych z krzemienia” – prowadzenie: Jan Dołgowicz, Maciej Kaczor (1 godz. grupa do 10 osób, wiek:+12)

 

Dodaj komentarz