Zobacz skład Enea Energetyk Poznań na nowy sezon


Enea Energetyk Poznań skompletowała skład na sezon 2019/2020, w którym będzie występować na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy. Podopieczne Marcina Patyka  pierwszy mecz o ligowe punkty rozegrają już 28 września we własnej hali z Budowlanymi Toruń. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”. 

Poznanianki w nowym składzie przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły pod okiem trenerów Marcina Patyka i Dominika Hajduka w połowie wakacji. Zespół trenował codziennie w  Hali Citizen, w której będzie rozgrywał swoje mecze ligowe i w Hali B POSiR. Natomiast treningi motoryczne odbywały się  w Fabryce Formy, która została partnerem klubu. Po pierwszych tygodniach przygotowań Enea Energetyk Poznań rozegrała mecz kontrolny z Budowlanymi Toruń, który wygrała po tie-breaku. Natomiast w miniony weekend Energetyk był gospodarzem Turnieju Poznań Cup 2019, w którym pokonał po tie-breaku zespół Joker Mekro Energoremont Świecie i uległ Uni Opole 1:3.

Wiadomo już pierwszy mecz o ligowe punkty poznanianki rozegrają 28 września we własnej hali z zespołem Budowlani Toruń. A 23 października 2019 roku w 1. rundzie wstępnej  siatkarki Enea Energetyk Poznań zmierzą się na wyjeździe z zespołem Libero VIP Gwarant Aleksandrów Łódzki. Ewentualnym kolejnym rywalem poznanianek będzie zwycięzca pary ESPES Sparta Warszawa NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Natomiast w 1/4 Pucharu Polski będzie czekał zespół z Ligi Siatkówki Kobiet.

Skład zespołu Enea Energetyk Poznań na sezon 2019/2020 I ligi siatkówki kobiet:

Libero
1 – Natalia Bogdanowicz
8 – Agata Nowak

Przyjmujące
9 – Klaudia Świstek
7 – Kinga Dybek
19 – Adrianna Muszyńska

Środkowe
11 – Aleksandra Muszyńska
5 – Simona Dreczka
3 – Magdalena Jurczyk

Atakujące
99 – Joanna Sikorska
13 – Aleksandra Omelaniuk

Rozgrywające
16 – Ewelina Tobiasz
2 – Amelia Bogdanowicz

Trener I – Marcin Patyk
Trener II – Dominik Hajduk
Trener przygotowania fizycznego – Łukasz Murdzia
Statystyk – Przemysław Ogłasek
Fizjoterapeuta – Bartosz Rakowski

Przypomnijmy, że w każdy wtorek w ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Więcej wyników na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej (wystarczy kliknąć).

 

Dodaj komentarz