Zobacz nowy sprzęt Komendy Wojewódzkiej Policji


Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann przekazał Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu dwie przyczepy ze specjalistycznym sprzętem do obsługi logistycznej sytuacji kryzysowych i zdarzeń nadzwyczajnych. Wyposażenie, jak np. namioty pneumatyczne z agregatami prądotwórczymi, znacząco usprawni akcje ratownicze w naszym województwie. Zobacz fotogalerię Hieronima Dymalskiego z tego wydarzenia.

Wielkopolscy policjanci przechodzą szereg szkoleń i symulacji, by skutecznie działać i współpracować z innymi służbami w sytuacjach kryzysowych. Odpowiednie przygotowanie ludzi to jednak połowa sukcesu. Bez specjalistycznego sprzętu w wielu sytuacjach akcje ratownicze byłyby praktycznie niemożliwe. Tak było chociażby przy ostatnich dramatycznych wydarzeniach w Wielkopolsce, jak wybuch kamienicy na poznańskim Dębcu czy wybuch gazu w Murowanej Goślinie. Dobrze wyszkolone służby ratownicze i nowoczesny sprzęt pozwoliły na uratowanie ludzi oraz szybkie zabezpieczenie miejsc zdarzeń.

Z wagi specjalistycznego sprzętu w akcjach ratowniczych zdaje sobie dokładnie sprawę Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Dlatego 6 lipca br. przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu przekazał dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu dwie przyczepy ciężarowe z wyposażeniem. Sprzęt, który trafił do wielkopolskich policjantów umożliwi podniesie jakości działań oraz zapewnienie uratowanym schronienia podczas różnego rodzaju sytuacji kryzysowych. Są to między innymi namioty pneumatyczne z oświetleniem, agregaty prądotwórcze, kompresory do namiotów oraz nagrzewnice. Dodatkowo urządzenia techniczne zapewniające łączność oraz wyposażenie logistyczne w postaci kuchenki gazowej, łóżek polowych, stołów i krzeseł.

oprac. tww, fot. Hieronim Dymalski

Dodaj komentarz