Zobacz nowy film promujący UAM


Ponad dwa miesiące zdjęć, kilkudziesięciu statystów i kultowe sceny znane ze srebrnego ekranu – złożyły się na nowy film promocyjny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Za jego reżyserię, produkcję i montaż odpowiada Butik Kreatywny „Guzikowcy”, czyli duet Radosław Wysocki i Piotr Maciejewski.

– Zdjęcia nagrywano od czerwca do  sierpnia 2017, nie tylko w budynkach UAM, na poznańskim lotnisku Ławica, ale również w Wenecji. Główne role zagrali studenci Uniwersytetu, wśród nich znalazła się też studentka z Turcji, przebywająca na Erasmusie. W filmie wzięli udział także aktorzy poznańskich teatrów: Paweł Binkowski i Piotr Kaźmierczak. Chętnie swoją pomocą służyło też kilkudziesięciu statystów, również studentów UAM – informuje Przemysław Stanula z Biura Prasowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Film pokazuje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, jako miejsce realizowania pasji i początek przygody życia. W scenariuszu wykorzystano sceny ze znanych filmowych przebojów kinowych, których odgadnięcie może być ciekawą zabawą. Film kierowany jest do kandydatów, chcących podjąć studia w UAM.

Film z audiodeskrypcją:

oprac. tww

Dodaj komentarz