Znane są wyniki sekcji zwłok wszystkich ofiar wybuchu w kamienicy


Poznańska prokuratura podała w czwartek, że wyniki sekcji zwłok czterech ofiar katastrofy w Poznaniu potwierdzają, że ich śmierć nastąpiła bez udziału osób trzecich. Obrażenia stwierdzone na ciele kobiety, której sekcję przeprowadzono w poniedziałek, wskazują, że została zamordowana.

W Zakładzie Medycyny Sądowej w Poznaniu przeprowadzone zostały w środę sekcje zwłok czterech ofiar.

– Nic nie wskazuje na to, żeby te osoby były ofiarami innego zdarzenia, niż zawalenie się budowli – powiedziała w czwartek rzeczniczka prokuratury Magdalena Mazur-Prus.

Przypomnijmy, iż RMF FM podawało wcześniej , że przed wybuchem doszło do podwójnego morderstwa.

Sekcję pierwszej ofiary przeprowadzono w poniedziałek. Na ciele kobiety stwierdzono obrażenia, które biegli jednoznacznie określili jako zadane przez osoby trzecie.

– Na jednym z ciał odnalezionych w gruzowisku po zawalonej w niedzielę kamienicy, stwierdzono obrażenia, które biegli jednoznacznie określili jako obrażenia zadane przez osoby trzecie – powiedziała w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus.

W  związku z tymi ustaleniami „jest uzasadnione podejrzenie, że ta osoba została zamordowana, a wybuch mógł być konsekwencją ukrycia takiego przestępstwa”.

Obecnie trwają czynności, które polegają na przeszukiwaniu gruzowiska. Poszukiwane jest narzędzie, które mogło być użyte do popełnienia  przestępstwa.

– Biegli określili nam rodzaj narzędzia, które mogło być użyte do przestępstwa – informuje Magdalena Mazur-Prus. – Przeszukiwane jest gruzowisko na miejscu zdarzenia, w drugiej kolejności przeszukany zostanie też gruz wywieziony z miejsca katastrofy.

Wybuch kamienicy. Wydobyty z gruzowiska piesek nie żyje

Będzie rozbiórka ściany kamienicy

Dalsza pomoc dla poszkodowanych: powołano zespół

Zdjęcia: Hieronim Dymalski

Dodaj komentarz