Znamy repertuar opery na sezon 2018/2019


W repertuarze na nowy sezon nie zabraknie propozycji dla dzieci. Baletową wersję baśni Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków (21.10.2018) do muzyki niemieckiego kompozytora Bode Reinkego przygotuje Tomasz Kajdański, szef zespołu baletowego poznańskiej sceny.

Z każdym rokiem rozbudowany program edukacyjny teatru w nadchodzącym sezonie uzupełnią warsztaty OPERAcja: szkoła. Będą one prowadzone według pomysłu Daniela Stachuły, doktoranta Instytutu Dramatu i Nowych Mediów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na zrealizowanie autorskiego programu otrzymał on stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nie zabraknie też projektów realizowanych z powodzeniem w poprzednich sezonach, przeznaczonych zarówno dla najmłodszych, jak i dojrzałych widzów – Chóru Dziadów i Bab, Lekcji z Teatrem Wielkim, zajęć z cyklu Mamo, Tato, chodź do opery.

Na początku sezonu zostanie wydana książka programowa z ilustracjami przygotowanymi przez znakomitego artystę Ryszarda Kaję, przez wiele lat współpracującego z poznańskim teatrem jako scenograf. Teksty do wydawnictwa przygotował kulturoznawca prof. Krzysztof Moraczewski.

Repertuar konsekwentnie realizuje podjęte na początku kadencji przez dyrektor Renatę Borowską-Juszczyńską i Gabriela Chmurę założenie: wprowadzenie poznańskiej sceny w obieg europejski, łącznie tradycji z nowatorstwem, promowanie polskiej opery i młodych twórców oraz nadawanie uznanym dziełom nowych, wpisujących się we współczesność, odczytań.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz