Znamy pierwsze zmiany w SKF Politechnika Poznańska


Poważne zmiany zachodzą w składzie drugoligowego zespołu SKF Politechnika Poznańska. W zbliżającym się sezonie 2018/2019 w poznańskich barwach nie zagrają siatkarki Sandra Pierzchała i Paulina Pachurka, ale do klubu przyszło już kilka nowych zawodniczek. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

W takim składzie zespół SKF Politechnika Poznańska występował w II lidze siatkówki kobiet w sezonie 2017/2018.

Jako pierwsza szeregi SKF Politechnika Poznańska zasiliła wychowanka klubu Klaudia Droździk, która zakończyła pobyt w zespole Enea PTPS Piła i będzie już występować w macierzystym klubie. Następnie klub pozyskał występującą na pozycji atakującej Klaudię Parczyńską z VII LO SMS Amber Kalisz, która jest wychowanką KKS Astra Krotoszyn.

– Dobrze znana poznańskim kibicom Karolina Kohut z początkiem nowego sezonu będzie występować na pozycji przyjmującej, a będzie ją wspierać sprowadzona z MKS MOS Słupca Klaudia Czaplińska. Karierę zakończyła nasza etatowa libero Joanna Przybylska, ale na tą pozycję udało nam się ściągnąć dwukrotną Mistrzynię Polski w siatkówce plażowej Weronikę Antczak z SPS Konspol Słupca, której towarzyszyć będzie na tej pozycji Joanna Szczurek ze Świdnicy – mówi kierownik zespołu, Michał Sułkowski.

Wiadomo już, że ze starego składu w zespole SKF Politechnika Poznańska pozostają na nowy sezon: Jagoda Radzewicz, Angelika Halczak, Ula Bogacz, Izabela Toczek, Julia Kucner, Łucja Bińczycka i Oliwia Grzeca. Natomiast do walki o grę na pozycji przyjmującej przystąpi Karolina Karolczyk pozyskana z UKS Rataje ZSO 4 Poznań.

Szykujemy jeszcze dwa transfery do klubu, o których dziś nie możemy nic powiedzieć, ale będą znaczące w zakresie przyjęcia i środka. Przede wszystkim trener Damian Gapik postawił na odmłodzenie zespołu, które ma być połączone z grą na sensownym poziomie – dodaje Sułkowski.

Wiadomo, że oficjalne przygotowania do sezonu rozpoczną się 7 sierpnia, a potem drużyna SKF Politechnika Poznańska uda się na zgrupowanie do Mielna. Pierwszym testem zespołu będzie występ w dniach 1-2 września w X Ogólnopolskim Turnieju Otwarcia Sezonu w Piłce Siatkowej Kobiet (wystarczy kliknąć), który odbędzie się w Hali CS Politechniki Poznańskiej.

Występy zespołu SKF Politechnika Poznańska w rozgrywkach II ligi są możliwe dzięki wsparciu z Wydziału Sportu Miasta Poznania. Natomiast głównym sponsorem klubu jest firma FOREX Polska, a oficjalnym przewoźnikiem klubu FOX Travel. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

POLECAMY MATERIAŁY:

Znamy uczestników X Ogólnopolskiego Turnieju Otwarcia Sezonu w Piłce Siatkowej Kobiet

SKF Politechnika Poznańska traci Paulinę Pachurkę

SKF Politechnika Poznańska przebudowuje skład

UKS Dwójka Stęszew wygrywa Wiosenną Ligę Siatkówki

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

www.facebook.com/naszglospoznanski/

 

Tomasz Woźniak, fot. archiwum NGP

Dodaj komentarz