Znamy kluby z Wielkopolski z gwiazdkami PZPN


Polski Związek Piłki Nożnej podjął ostateczne decyzje w sprawie przyznania szkółkom certyfikatów PZPN. „Gwiazdki” otrzymały 694 kluby, w tym z Wielkopolski 16 otrzymało złotą gwiazdkę, 4 srebrną i aż 41 brązową. W gronie ze złotem są współpracujące z naszą redakcją kluby: UKS Akademia Piłkarska Reissa Poznań i Warta Poznań.

Program certyfikacji to innowacyjny projekt mający za zadanie podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do Polskiego Związku Piłki Nożnej wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich zostały przyznane certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.

Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. W tej ostatniej kategorii lepsza od Śląska jest wyłącznie Małopolska, gdzie najcenniejszą z gwiazdek może poszczycić się aż 25 szkółek. Trzecie miejsce zajmuje Mazowsze.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz