Zmiany w handlu, szkoły, restauracje zamknięte


Od przyszłej soboty galerie handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym.  Szkoły  będą zamknięte do 23-24 grudnia. Ferie zostaną skumulowane w jednym okresie – między 4 stycznia a 17 stycznia.  Restauracje, kina, teatry, siłownie i kluby fitness pozostają zamknięte do 27 grudnia – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

– Chociaż od kilku dni obserwujemy względną stabilizację liczby zakażeń, to jednak wirus cały czas zbiera swoje śmiertelne żniwo; sytuacja nadal jest bardzo poważna – mówił dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył, że każdego dnia zwiększana jest liczba łóżek i dostępnych respiratorów. Jak wskazał, dziś mamy ponad 37 tys. łóżek, z czego ok 40 proc. jest wolnych i czeka na pacjentów. Mamy też – jak dodał – 3 tys. respiratorów i kilkaset z nich „jest bez pacjentów”.

– Obecnie siedmiodniowa krocząca średnia to powyżej 20 tys. (zakażeń), ok. 22-22,5 tys. dziennie, a więc sytuacja nadal jest bardzo, bardzo poważna – stwierdził. Dodał przy tym, że z zatrwożeniem obserwuje codzienną liczbę zgonów, za które jest pośrednio i bezpośrednio odpowiedzialny koronawirus.  – Musimy pamiętać, że wirus zbiera swoje śmiertelne żniwo, które zasiał 2-3, 4 tygodnie temu – zwrócił uwagę.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz