Zmiany organizacji ruchu na rondzie Kaponiera, i ul. Roosevelta


W weekend rozpoczęły się naprawy nawierzchni drogowej na rondzie Kaponiera oraz ulicach Św. Marcin i Roosevelta. Prace podzielono na etapy, podczas których zmienione zostaną trasy autobusów i tramwajów. Poprawią jakość przejazdów przez torowiska i zostaną wykonane w ramach gwarancji.

Pierwszy etap trwał dwa dni, 7-8 września. Druga część prac rozpoczęła się dzisiaj i potrwa 10 dni.

Etap II – od 9 września do 18 września

W poniedziałek (9 września) rozpocznie się drugi etap prac – naprawa nawierzchni drogowej torowiska na ul. Roosevelta od mostu Dworcowego do ronda Kaponiera wraz ze skrzyżowaniem ulic Roosevelta i Bukowskiej (węzeł Bałtyk).

Usuwanie usterek będzie się odbywało w ramach gwarancji. Z uwagi na duży zakres prac, zmiany będą dotyczyły zarówno pasażerów komunikacji Miejskiej, jak i kierowców. Prace torowe zaplanowane są do 18 września, natomiast utrudnienia dla kierowców przewidziane są do piątku, 13 września.

Z ruchu zostanie wyłączony przejazd przez torowisko w ciągu ul. Roosevelta a od ronda Kaponiera do mostu Dworcowego odbywać się będzie poprzez ul. Bukowską i wyznaczoną „zawrotkę” za przystankiem tramwajowym na
wysokości hotelu Sheraton. Kierowcy korzystający z miejsca do zawracania będą mieli pierwszeństwo przejazdu przed pojazdami jadący ul. Grunwaldzką i Bukowską (od ulic Matejki/Szylinga). Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu zostanie wyłączona.

Dodatkowo zamknięte dla ruchu zostaną także pasy do skrętu w lewo z ul. Roosevelta w ul. Bukowską oraz z ul. Bukowskiej w ul. Roosevelta. Objazdy będą prowadzone przez rondo Kaponiera oraz poprzez wyznaczoną „zawrotkę” przez torowisko zlokalizowane na odcinku między ul. Bukowską a mostem Dworcowym.

Roboty spowodują zmiany tras ośmiu dziennych linii tramwajowych – 5, 6, 8, 10, 11, 13, 15 i 18. Nie będą one mogły przejeżdżać przez węzeł Bałtyk u zbiegu ulic Roosevelta i Bukowskiej. W celu zapewnienia komunikacji wzdłuż ulic Bukowskiej i Grunwaldzkiej zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa „za tramwaj” T6 na trasie: Bałtyk (przystanek tymczasowy na jezdni) – rondo Jana Nowaka Jeziorańskiego. Powrót przez ulice: Szylinga, Bukowską, Zeylanda i Zwierzyniecką do ronda Kaponiera.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz