Zmiany na rondzie Rataje – kolejny etap prac


Linie autobusowe:

Linia nr 165 – pozostaje zawieszona.

Linia nr 190 – od soboty (23 stycznia) ulegnie wydłużeniu i pojedzie z AWF przez most Królowej Jadwigi, rondo Rataje, Zamenhofa, do ronda Starołęka. Przystanek początkowo-końcowy znajdzie się na ulicy Starołęckiej przy sklepie Biedronka na jezdni w kierunku ronda Rataje.

Linie nr 174 i 190 będą pełniły rolę „autobusów za tramwaj” na ul. Zamenhofa, dowożąc do węzłów przesiadkowych: AWF, Most Św. Rocha/Pl. Bernardyński i Małe Garbary.

W przygotowaniu są także zmiany organizacji ruchu w rejonie ronda istotne z punktu widzenia kierowców, o których poinformujemy z wyprzedzeniem w oddzielnym komunikacie.

Rondo na nowo

Inwestycja w rejonie ronda Rataje odmieni jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w Poznaniu. Obejmuje ona przebudowę trasy tramwajowej i infrastruktury autobusowej, poprawę warunków jazdy dla kierowców oraz korzyści dla pieszych i rowerzystów za sprawą m.in. wydzielonego torowiska, wydłużonych przystanków tramwajowo-autobusowych, buspasów, chodników, dróg rowerowych i dodatkowych pasów ruchu dla samochodów. Pojawią się także nowe nasadzenia zieleni, zarówno na tarczy ronda jak i przylegających ulicach.

Ze względu na duży zakres inwestycji podzielono je na etapy tak, by rondo pozostawało częściowo przejezdne.

Koniec wszystkich robót budowlanych wraz z odbiorami technicznymi i uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowany jest na marzec 2022 r.

Aktualności dotyczące przebudowy ronda są także dostępne na stronie nowe-rataje.pl.  RB, ZTM, PIM

Fot. POM

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz