Zmiany na rondzie Rataje – kolejny etap prac


W sobotę, 23 stycznia, rozpocznie się kolejny etap modernizacji ronda Rataje i związane z nim zmiany w organizacji ruchu. Część linii tramwajowych pojedzie zmienionymi trasami. Na marzec planowane jest zakończenie robót na ul. Jana Pawła II, a całej przebudowy ronda rok później.


W 2020 roku prace skupiły się na tarczy ronda oraz ul. Jana Pawła II, gdzie konieczne było wyłączenie z użytku torowiska tramwajowego oraz zawężenie pasów jezdni.

– Stare szyny zostały rozebrane i aktualnie w ich miejscu trwa montaż nowego torowiska wraz z siecią trakcyjną. Na ul. Jana Pawła II budowany jest również chodnik z drogą rowerową, a jezdnia zyskuje nową nawierzchnię. Zakończenie robót na tej ulicy planowane jest na marzec tego roku – mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Początek przebudowy na ul. Zamenhofa

Kolejny etap inwestycji to przebudowa torowiska tramwajowego na ul. Zamenhofa – na odcinku od tarczy ronda do rejonu ul. Piłsudskiego. W związku z tym, konieczne będzie wyłączenie dla ruchu tramwajów ul. Zamenhofa (na odcinku wchodzącym w zakres inwestycji). Te, w rejon ronda Rataje, będą dojeżdżać do przystanków końcowych: os. Piastowskie z kierunku od ronda Starołęka oraz rondo Rataje z kierunku od AWF.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz