Zmiany na obwodnicy Poznania


Od 18 sierpnia wprowadzona zostanie nowa tymczasowa organizacja ruchu między węzłami Poznań Zachód – Poznań Komorniki.

Drogowcy rozpoczynają kolejny etap rozbudowy obwodnicy Poznania. W minionych dniach ukończyli wylewanie asfaltu na prowadzącej do Świecka północnej jezdni obwodnicy pomiędzy węzłami Poznań Zachód – Poznań Komorniki (155km+870 – 158km+700). Od niedzieli, 18 sierpnia, prace przeniosą się na południową jezdnię i wyznaczona zostanie nowa tymczasowa organizacja ruchu. Równocześnie drogowcy prowadzą prace między węzłami Poznań Luboń – Poznań Krzesiny.

Od piątku (16 sierpnia) do niedzieli (18 sierpnia) na odcinku Poznań Zachód – Poznań Komorniki będzie wprowadzana nowa tymczasowa organizacja ruchu. Będzie się on odbywał poszerzoną jezdnią północną, na której jest już położona docelowa nawierzchnia. Kierowcy będą mieli do dyspozycji cztery pasy ruchu: dwa w kierunku Warszawy i dwa w kierunku Świecka. W obu przypadkach bez pasa awaryjnego. W tym czasie, na jezdni południowej drogowcy będą prowadzili prace związane z rozbudową obwodnicy o trzeci pas.

Przypominamy, że drogowcy prowadzą również prace między węzłami Poznań Luboń – Poznań Krzesiny. Kierowcy poruszający się jezdnią południową (prowadzącą ruch ze Świecka w stronę Warszawy) jeżdżą pasem awaryjnym. Natomiast na jezdni północnej (kierunek Świecko) dostępne są trzy pasy ruchu (bez pasa awaryjnego): dwa w kierunku Świecka i jeden w kierunku Warszawy. Kierowcy jadący tym pasem w kierunku stolicy nie mają możliwości zjechania z autostrady na węźle Poznań Krzesiny. Ten pas zalecany jest dla wszystkich pojazdów – w tym ciężarowych, jadących tranzytem w kierunku Warszawy.

Dodaj komentarz