Zimowe kurtki sportowe – jak wybrać?


Ciepła, porządna kurtka to podstawowy element garderoby każdego miłośnika sportów zimowych. Dobrej jakości modele czołowych producentów posiadają właściwości chroniące przed zimnem, wilgocią oraz wiatrem. Jaką zimową kurtkę sportową wybrać?

Narciarze, snowboardziści, miłośnicy trekkingu w śnieżnej scenerii – wszystkie te osoby łączy potrzeba posiadania solidnej zimowej kurtki sportowej. Jej podstawowym zadaniem jest ochrona przed utratą ciepła oraz dobre właściwości wentylacyjne.

Wybierając kurtkę zimową, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów takich jak: materiał, krój, dodatkowe elementy zabezpieczające, wszelkie udogodnienia przydatne podczas uprawiania zimowych sportów. Postawmy na wysokiej jakości modele producentów specjalizujących się w odzieży sportowej – to gwarancja trwałości na lata. Znane marki tworzą i wykorzystują nowoczesne technologie produkcji odzieży, dzięki którym kurtka sportowa na zimę będzie doskonale spełniać swoje funkcje.

Rodzaje zimowych kurtek sportowych

Istotnym elementem mającym wpływ na komfort użytkowania sportowej kurtki zimowej jest materiał, z którego została wykonana. Nieważne, jaki styl wybierzemy – ważne, aby kurtka była wygodna, zapewniała bezpieczeństwo i była funkcjonalna.

Materiał odgrywa tutaj kluczową rolę. Kurtki sportowe na zimę zazwyczaj są wykonane z dwóch rodzajów warstw – wierzchniej i wewnętrznej, docieplającej. Rodzaj włókien użytych do ich wykonania może być różny. Taki zabieg pozwala producentom zmaksymalizować dobre właściwości ich kurtek zimowych.

Warstwa wierzchnia kurtki zimowej przeznaczonej do uprawiania sportów jest zawsze wykonana z materiału syntetycznego. Najpopularniejsze w tej kwestii są poliester, włókna akrylowe oraz poliamid. Różnice są widoczne szczególnie na poziomie oddychalności włókien. Wszystkie te materiały są niezwykle wytrzymałe, odporne na zabrudzenia, nie gniotą się i nie rozciągają. Dopasowanie do kształtu ciała oraz swobodę ruchów zapewniają domieszki lycry oraz spandeksu. Kurtki wykonane z tych materiałów mają doskonałe właściwości hydrofobowe.

Wewnętrzną warstwę odpowiadającą za trzymanie ciepła wykonuje się głównie z materiałów syntetycznych, choć czasami można spotkać również wypełnienie naturalne. Jest ono jednak znacznie mniej odporne na wilgoć i wolno schnie. Wypełnienie z poliestru dobrze trzyma ciepło, zapewniając użytkownikowi komfort podczas uprawiania sportów na zewnątrz przy niskich temperaturach.

Na co zwrócić uwagę?

Dodatkowe udogodnienia, jakie może nam zaoferować kurtka zimowa, z pewnością przełożą się na zadowolenie z użytkowania. Podczas uprawiania sportów ważna jest odpowiednia długość kurtki oraz ściągacze. Dzięki nim pod kurtkę nie wpadnie nam śnieg, nawet jeżeli będziemy intensywnie szusować po stoku. Kaptur oraz wysoki kołnierz kurtki spełniają podobne funkcje, a także chronią nas przed niską temperaturą.

Kieszenie mogą okazać się niezwykle użyteczne – zimowe kurtki często mają ich sporo, aby ich użytkownicy nie musieli nosić dodatkowego plecaka na swoje przedmioty osobiste. Warto zwrócić uwagę na elementy odblaskowe, które są podstawą naszego bezpieczeństwa, szczególnie po zmroku.

Chcesz mieć kurtkę, która posłuży przez lata? Zwróć uwagę na jakość wykonania – porządne szwy i dokładne wykończenia. Nie warto oszczędzać na ubraniach sportowych, które mają nie tylko dobrze wyglądać, ale również spełniać określone funkcje. Ważne jest również aby zadbać o czyszczenie i konserwacje kurtki zimowej – sprawdź tu jak to robić.

W sklepie E-Pamir zobacz kurtki zimowe dla sportowców spełniające powyższe kryteria. Zainwestuj w dobrej jakości zimową kurtkę sportową, dzięki której będzie Ci ciepło i wygodnie podczas zimowych aktywności.

Dodaj komentarz