Zieleń wraca na ul. Święty Marcin


Na ul. Święty Marcin już od 10 września tramwaje wożą pasażerów po nowym torowisku, z dnia na dzień przybywa chodników, a w najbliższy wtorek, 2 października 2018 r. na plac budowy zostaną dostarczone drzewa. Zostaną one posadzone po południowej stronie ulicy.

Na przebudowanej ul. Święty Marcin powstanie zielona aleja, którą docelowo tworzyć będzie 67 drzew (klonów pospolitych i lip holenderskich). Będzie to ponad dwukrotnie więcej drzew niż rosło na tym obszarze przed rozpoczęciem robót.

Zieleni na reprezentacyjnej ulicy miasta będzie jeszcze więcej nie tylko przez ilość drzew. Pomiędzy ul. Gwarną i ul. Ratajczaka, na ponad 150 metrach kwadratowych, wykonane zostaną także niższe nasadzenia.

Zanim jednak ul. Święty Marcin zmieni się w zieloną aleję, drzewa muszą zostać dostarczone na plac budowy, rozładowane z samochodów ciężarowych i posadzone w miejscach wyposażonych w systemy antykompresyjne. Są to konstrukcje pozwalające na rozwój systemów korzeniowych bez kolizji i zagrożenia dla infrastruktury podziemnej oraz umożliwiające podlewanie drzew.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz