Zieleń ma znaczenie


Co decyduje o popularności inwestycji deweloperskich? Niezmiennie od wielu lat mówi się i pisze, że tym czynnikiem jest cena. Jednak ostatnie lata dowodzą, że Polacy są gotowi, by zapłacić więcej za nieruchomość, ale w dobrej lokalizacji  i interesującym otoczeniu.

Zieleń_ma_znaczenie_2


Zakup domu czy mieszkania to inwestycja na lata. Młodzi ludzie decydując się na własne lokum, wychodzą z założenia, że będą mieszkali w nim do końca życia. Właśnie dlatego niejednokrotnie wygoda, przestrzeń i zielona okolica wygrywają z ceną. Klienci są gotowi zapłacić więcej za mieszkanie w okolicy, która ma wiele bliskich im atrakcji, a to skutecznie rekompensuje większe nakłady finansowe.  – Ostatnie lata dowodzą popularności lokali w spokojnej dzielnicy, z pełną infrastrukturą pod ręką . Nowe Ogrody to osiedle usytuowane z jednej strony blisko natury, a jednocześnie pozwalające w szybki sposób dotrzeć do centrum Poznania – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.
Wiele osób decydując się na zakup mieszkania sprawdza zalety otoczenia. Dotyczy to zarówno infrastruktury publicznej, jak i wewnętrznej, zapewnianej przez dewelopera. – Wybierając swój dom zwracałem uwagę na otoczenie. Jestem miłośnikiem dwóch kółek, dlatego zależało mi, aby w okolicy znajdowały się drogi rowerowe – mówi Tomasz Nowaczyk, mieszkaniec Jeżyc. Warto wspomnieć, że od 2012 roku zgodnie z ustawą deweloperską inwestorzy muszą poinformować przyszłych lokatorów, co powstanie w najbliższym otoczeniu. To z kolei decyduje o wyborze przyszłego domu. Mało jest inwestycji, gdzie można mieszkać blisko centrum i korzystać z uroków natury. Takie możliwości daje inwestycja Nowe Ogrody przy ulicy J. Meissnera na poznańskich Jeżycach. W pobliżu znajdują się lasy i Ogród Botaniczny. Niedaleko jest też jezioro Rusałka, gdzie można aktywnie spędzić czas. Pobiegać czy wybrać się na przejażdżkę rowerem po wyznaczonych trasach rowerowych. Dla osób szukających odpoczynku okolica oferuje plaże, kąpielisko i miejsce do połowu ryb.
Proxin Ogrody od strony funkcjonalnej przygotowuje liczne udogodnienia. Deweloper zadbał również o małą architekturę: ławki, chodniki i tereny zielone. Po ukończeniu III etapu powstanie wewnętrzny dziedziniec, plac zabaw, a teren zostanie ogrodzony, by zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców.

Dodaj komentarz