Zespół z Norwegii albo Irlandii potencjalnym rywalem Kolejorza w drugiej rundzie eliminacji


Zwycięzca pary FK Haugesund – Coleraine FC będzie rywalem zespołów z pary Lech Poznań – FK Pelister w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Potencjalnymi rywalami Kolejorza w drugim etapie eliminacji są Norwedzy bądź Irlandczycy.

FK Haugesund to obecnie dziewiąty zespół norweskiej Tippeligaen. W trzynastu spotkaniach odnieśli pięć zwycięstw i trzykrotnie zremisowali. Zdobyli osiemnaście punktów i tracą siedem do Rosenborga. W poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce w lidze ze stratą 25 punktów do Rosenborgu, który zdobył mistrzostwo kraju.

Z kolei Coleraine FC poprzednią kampanię Ifa Premiership zakończyło na ostatnim miejscu podium. Zespół Orana Kearneya zajął trzecie miejsce ze stratą 24 punktów do Linfield, które zdobyło tytuł. W ten sposób Irlandczycy zapewnili sobie powrót do europejskich pucharów po czternastu latach przerwy. Po raz ostatni grali jeszcze w Pucharze UEFA.

Pierwszy mecz drugiej rundy kwalifikacyjnej odbędzie się 13 lipca na wyjeździe. Tydzień później zostaną rozegrane spotkania rewanżowe, które odbędzie się na INEA Stadionie. W międzyczasie odbędzie się losowanie trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Europy. To zaplanowane jest na piątek, 14 lipca.

Czytaj także:

Lech zagra z Macedończykami w Lidze Europy

źródło www.lechpoznan.pl

Dodaj komentarz