Zespół Pieśni i Tańca Śląsk w Luboniu


Zespół Pieśni i Tańca Śląsk wystąpi 11 listopada w Luboniu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

Ponadstuosobowy zespół chóru, baletu i orkiestry, wykona barwne widowisko, które entuzjastycznie oklaskiwało około 25 milionów widzów na pięciu kontynentach. W programie galowym nie zabraknie żywiołowych tańców krakowskich i góralskich oraz wzruszających wykonań śląskiej „Karolinki” czy „Szła dzieweczka”. Setki barwnych kostiumów z wielu regionów Polski mienić się będą na scenie w blisko dwugodzinnym programie opracowanym m.in. przez Stanisława Hadynę i Elwirę Kamińską.

Zobaczymy barwny wachlarz polskiego folkloru efektownie pokazujący piękno naszej kultury, zachowując niezwykły kunszt artystyczny. Barwne wykonania zespołu „Śląsk” od lat stanowią wizytówkę Polski na scenach całego świata czyniąc z Zespołu Ambasadora Polskiej Kultury Narodowej. Podczas tego występu Luboń będzie świętował 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100. rocznicę Powstania Wielkopolskiego.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz