Zero Tolerancji na Starym Rynku: 120 mandatów


Poznańscy policjanci przeprowadzili na Starym Rynku kolejne działania pod kryptonimem „Zero Tolerancji”. Cel – zapewnienie odwiedzającym starówkę bezpieczeństwa oraz przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości. Tego typu działania będą sukcesywnie powtarzane.

 

6 i 7 października br. funkcjonariusze Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto razem z innymi policjantami Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i podległych komisariatów, Grupy Blokers Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu przeprowadzili na terenie ścisłego centrum, a szczególnie poznańskiej starówki, działania prewencyjne pod kryptonimem „Zero Tolerancji”.

Celem działań funkcjonariuszy było zapewnienie bezpieczeństwa  odwiedzającym Stary Rynek, a w szczególności przeciwdziałanie i ograniczanie przestępczości skierowanej przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Policjanci zwracali uwagę na wszelkie przejawy łamania prawa.

W akcji udział wzięło 139 policjantów. Ogółem wylegitymowano 456 osób i skontrolowano 119 pojazdów, przeprowadzono 90 interwencji. Podczas nocnych służb funkcjonariusze nałożyli 120 mandatów karnych, głównie za spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, zaśmiecanie oraz niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze skontrolowali również  241 miejsc zagrożonych. Zatrzymali także 8 osób za posiadanie środków odurzających.

Dwa mandaty zostały nałożone za emitowanie nadmiernego hałasu z lokali. Kwestie te reguluje Uchwała Rady Miasta z 18.10.2016 r. w sprawie ograniczenia czasu funkcjonowania instalacji lub korzystania z urządzeń, z których emitowany hałas może negatywnie oddziaływać na środowisko na terenie miasta Poznania.

Policjanci przypominają, że spożywanie alkoholu poza miejscami do tego przeznaczonymi to wykroczenie zagrożone mandatem. Dbając o swoje bezpieczeństwo nie zostawiajmy pieniędzy i dokumentów bez  nadzoru. Na płycie Starego Rynku podczas weekendu zawsze są obecni policjanci, do których możemy podejść gdy potrzebujemy pomocy. Należy również pamiętać, że starówka jest wyposażona w monitoring miejski. Operatorzy na bieżąco przekazują policjantom informacje o zauważonych wykroczeniach.

źródło KM Policji w Poznaniu

Dodaj komentarz