Żelazko nagrodzone


Wiemy już, który nowo powstały poznański budynek jest najpiękniejszy. Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro 2020 otrzymała pracownia CDF Architekci za budynek mieszkalno-usługowy Żelazko u zbiegu ul. Ogrodowej i Krysiewicza.

Nagroda im. Jana Baptysty Quadro została ustanowiona przez władze miasta w 1999 roku. Nazwa nawiązuje do architekta, działającego w epoce renesansu, twórcy między innymi ratusza poznańskiego. Nagrodę otrzymuje najlepszy zaprojektowany i zrealizowany obiekt architektoniczny na terenie stolicy Wielkopolski, który został oddany do użytku w roku poprzedzającym przyznanie nagrody. Zwycięzców wybiera jury złożone ze specjalistów i przedstawicieli organizatorów.

W 22 edycji konkursu na najlepszą realizację architektoniczną minionego roku zwyciężyła pracownia CDF Architekci za budynek mieszkalno-usługowy Żelazko u zbiegu ul. Ogrodowej i Krysiewicza. Jurorzy podkreślili fakt, że autorom realizacji udało się przywrócić niezwykle charakterystyczne ukształtowanie narożnika kwartału śródmiejskiej zabudowy.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz