Zderzenie trzech tramwajów (AKTUALIZACJA)


Po godzinie 16 w rejonie skrzyżowania Grunwaldzkiej i Bułgarskiej w Poznaniu doszło do zderzenia trzech tramwajów. W wyniku wypadku 16 osób trafiło do szpitala. Poważnie ucierpiał m.in. jeden z motorniczych, który był zakleszczony.

 

– Z powodu wypadku tramwajów na ul. Grunwaldzkiej, ruch pomiędzy Rondem Jana Nowaka Jeziorańskiego a Junikowem jest wstrzymany. Na wyłączonym odcinku uruchomiona została autobusowa komunikacja zastępcza. Tramwaje linii: 1, 6, 13 i 15 kierowane są objazdami – informuje dyżurny nadzoru ruchu MPK. Na miejscu działają służby. Wiadomo już, że w zderzeniu ucierpiał m.in. jeden z motorniczych, który był zakleszczony. W rejonie zdarzenie występują poważne utrudnienia w ruchu.

AKTUALIZACJA: Ruch tramwajów na ulicy Grunwaldzkiej został wznowiony ok. godz. 21:40. Wszystkie składy są skierowane na Junikowo. Uszkodzone pojazdy zaholowano na ul. Budziszyńską.

MPK powoła komisję do zbadania przyczyn wypadku.  Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło infolinię dla bliskich, którzy chcą dowiedzieć się w jakim stanie są poszkodowani wypadku. Numer to: 61 878 41 49.

fot. poznan.pl

Dodaj komentarz