Potrzebna krew dla poszkodowanych w wypadku na Grunwaldzkiej


Potrzebna jest krew dla  nastolatków poszkodowanych w wypadku na ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu. Młodzi przekazują sobie ten apel w internecie  i zachęcają innych, by oddać krew dla poszkodowanych.

Dziś, od rana, krew oddają uczniowie poznańskich liceów, m.in.  Liceum nr 6, gdzie uczyły się poszkodowane w wypadku dwie nastolatki.

Krew można  oddawać w punkcie krwiodawstwa:  ul. Marcelińska 44 w Poznaniu (godz 7:00-18:00), ul. Juraszów 7/19 (szpital Lutycka godz. 8-10:00).

W poniedziałek, przed północą, na ul. Grunwaldzkiej w pobliżu stadionu i skrzyżowania z Bułgarską rozpędzone BMW wpadło na torowisko i uderzyło w słup trakcyjny. Nie żyje młody kierowca – mieszkaniec Poznania. Cztery osoby (z Plewisk) w wieku 17-20 lat są ciężko ranne.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem, na prostym odcinku drogi z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad samochodem, wjechał na torowisko, po czym uderzył w słup trakcyjny. Po zderzeniu auto owinęło się wokół słupa i rozpadło na dwie części.

Na miejscu zginął 21-letni mężczyzna. Prawdopodobnie to on kierował autem. Cztery poszkodowane osoby to dwie kobiety i dwóch mężczyzn w wieku 17-20 lat. Trafili do dwóch poznańskich szpitali. Są w ciężkim stanie.

Dodaj komentarz